| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... intampin probleme cand aprind unitatea calculatorului! Apas butonul de pornire si degeaba, il apas a doua oara tot degeaba... de abia a 100-a oara merge! De ce nu imi porneste calculatorul cand apas butonul de pornire al unitatii? Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Daca te pricepi bagate daca nu cheama pe altcineva. Butonul de pe unitate realizeaza un contact pe placa baza.1.Verifica daca butonul face intr-adevar contactul bine. 2.Verifica daca firele de la buton sunt bine infipte pe placa baza. 3.Verifica cablu din spatele unitatii care se duce la priza, este posibil sa nu faca contact bine. Daca nici una din toate astea... mergi la un service.

1 răspuns:
| Tiberius a răspuns:

Posibil sa ai o problema la sursa. Verifica sursa si vezi daca se repeta problema