| Deniss30 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, nu se mai aprinde. Luminita verde din unitatea centrala palpaie iar cand vreau sa deschid calculatorul nu merge, nu se intampla nimic cand apas butonul de pornire. Ce poate avea?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca palpaitul este uniform, atunci e posibil sa fie intrat in standby sau hibernare.
La unele calculatoare, daca nu-si revin din aceasta stare, trebuie scos din priza timp de cateva minute (in functie de calculator pot fi si 15 minute), dupa care - la o apasare lunga a butonului de pornire - porneste.
Daca nu te descurci nici asa, atunci apeleaza la un service de calculatoare pentru constatare.

| CPAElites a răspuns:

Condensatori obositi.

| CPAElites a răspuns:

Duci PC-ul la service.....Sunt sigur ca sursa e o POCNITOARE de 50 lei.( au obosit condensatorii laughing

| untu a răspuns:

Nu se aude cu semnalele audio? Adica beep-uri? Posibil problema cu placa video sau de baza, PC-ul poate fi virusat sau trebuie schimbat hardiskul (HDD-ul) Mergeti cu calculatorul la un service autorizat!