| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

Salut, am si eu un aparat foto dar nu stiu daca este bun la ceva. Uitati o poza cu el(poza e luata de pe internet) https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Smena 8 m (anii 70) sunt aparate fotografice mai "moderne" ca Smena 8 (1960 aproximativ)dar mult mai slabe. I-au bagat in plus o optiune de autofotografiere dar au o unitate optica mult mai slaba. Daca mai gaseti cliseu undeva poti face poze cu el. E destul de usor de lucrat cu el iar pozele sunt surprinzator de bune. Procesul de developare este complicat si necesita niste minime cunostinte, aparatura si substante altfel, in timp, cliseul se degradeaza.

1 răspuns:
| Bratu_Ionut_1999 explică:

Si sti daca se mai fabrica film pentru acest tip de aparat foto? Il am de foarte mult timp big grin