| Saiko10 a întrebat:

Când te duci sa îți faci buletinul de 14 ani, cine trebuie sa completeze cererea de eliberare a buletinului? Copilul sau părintele?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să o semnezi tu, complectarea, oricine.

3 răspunsuri:
| Datcu_Mihaela_1973 a răspuns:

Pai tu doar semnezi si cererea o completeaza tata sau mama

| anonimg a răspuns:

Este o cerere tip si poate fi completata de oricine. Doar in ca la finalul ei va trebui sa existe semnatura parintelui (de fapt a celui care detine o proprietate).
Proprietarul locuintei trebuie sa fie prezent acolo in mod obligatoriu, impreuna cu contractul de vanzare-cumparare al imobilului. Dar si tu trebuie sa fi prezent, si imbracat cum ai dori sa fi in poza (de la piept in sus).

| Bizon95 a răspuns:

Conteaza?
de ce?
tongue