| FasoleVerde a întrebat:

Salut, vreau sa scot pasaportul si din ce am citit trebuie sa achit o taxa de 258 lei si sa am buletinul la mine plus sa mai completez o cerere de eliberare, intrebarea e de unde iau acea cerere? si inca ceva la pasaport cand depun cererea de eliberare imi face vreo poza sau ce? si cum vine pasaportul cu posta? multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererea se ia de la Serviciul pasapoarte, o completezi pe loc si depui actele si taxa. Tot atunci iti va face si poza. Pasaportul il ridici personal.

| FasoleVerde explică (pentru Ioandelasal):

Am fost, am rezolvat, e mai simplu acum, buletin + chitanta achitare taxa 258 lei, nu mai trebuie sa completezi nimic happy

1 răspuns: