| Anca95 a întrebat:

Maine merg sa-mi schimb buletinul si Declaraţia unuia dintre părinţi ori a unei terţe persoane, din care să rezulte faptul că identitatea declarată în cererea de eliberare a actului de identitate, coroborată cu imaginea preluată ori cu fotografia ataşată cererii, aparţine solicitantuluiam vazut ca trebuie. Aceasta declaratie o face tata sau gaseste la primarie o foaie pe care trebuie sa o completeze? Ce trebuie sa contina mai exact?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părintele merge cu tine, nu terță persoană!
Îți iei certificatul de naștere, contractul casei, bani și restul le rezolvi la Evidența Populației.
Pa, pa.