| theMUFASA a întrebat:

Salut! Ce mouse recomandati pentru shootere? Precise, pana in 500 de lei, nu vreau sa dau chiar asa mult pe un mouse. Wierless de preferat, dar si wired ca de ce nu

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Treaba e foarte simpla pentru cei cu cap: Orice mouse care e peste 100 de lei si obligatoriu pe cablu! Celelalte detalii nu conteaza! Daca vrei sa dai 500 lei pe un mouse e problema ta dar asta nu te va face mai bun in jocuri!

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu cand vin acasa de la servici/facultate si cand vreau sa bag o doza de adrenalina pe shootere, bag 2-3 meciuri de valorant. Si iti spun cu cea mai mare incredere ca mouse-ul de la razer deathader ( cel din 2021 ) in jur de 100 de lei, isi face treaba nu ca bine, ci foarte bine. Raportul calitate pret este de top.

| theMUFASA explică (pentru StoicAnalysis):

Tot pentru Valorant il vreau big grin, am avut un Logitech G305 dar parca nu e facut pentru mana mea, si nu prea gasisem nicaieri un mouse care sa fie foarte usor dar si foarte precis, cu un timp de raspundere asemanator unuia cu cablu.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru theMUFASA):

Am vazut si eu mouse-uri scumpe de la 300 de lei in sus, dar design-ul unora dintre ele nu e unul foarte ergonomic pentru mana. La shootere ai nevoie de un mouse mediu spre mic, pentru a rezema incheietura mainii pe mouse pad si restul pe mouse. Pentru a avea control total asupra tintei. In rest, pentru a avea si viteza de reactie potrivita, setarile le poti face din pc si din joc pentru mouse. Nu iti trebuie unul foarte extravagant.

| StoicAnalysis a răspuns:

Boss, lasa chatgbt-ul. Omul vrea recomandari reale de la utilizatori, nu de ce recomanda un program AI.