| Sergiu0709 a întrebat:

Salut, ce ziceti daca imi iau o bicicleta de 27, 5 inch lla roti si marimea cadru S sau M O sa imi fie buna (am 1.85)?

3 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

La inaltimea ta iti trebuie L.

| Sergiu0709 explică (pentru tonyc7):

Salut,stiu aceasta chestie dar am fost azi pe una M si nu prea am avut probleme doar ca a avut roti de 26 si imi erau picioarele mai idoite dar la una de 27.5 sau chaer 29 nu stiu ce sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca nu ți-ai luat asa mărime la înălțimea ta. ȘI L este mic, în cazul tău îți trebuie un XL. Dacă ai luat cadru mai mic, cu timpul te poți alege cu dureri de spate chiar palme care te dor sau amorțesc. Însă pe distanțe scurte mai merge, pe distante mari este problematic. Dacă ești începător atunci 27, 5 era răspunsul.