| DenisIonut01 a întrebat:

Salut,Cu ce transport in comun pot ajunge la aeroport?
Sunt in sagului si vreau sa ajung la aeroport sa iau pe cineva si nu am mai fost acolo. Daca se poate niste mici informatii unde sa ma dau jos si pe unde sa intru in aeroport acol la sala de asteptare ceva?

p.s cand merg vreau sa merg cu tranvai, autobuz sau trolebuz iar la intoarcere o sa luam taxi caci la ora 00:00 nu mai sunt transporturi in comun big grin

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 explică:

E simplu. Expresul intra in incinta aeroportului pe la bariera portarului si se opreste sa ia calatorii urmatoarei curse. Tu ai sa cobori, mergi prin parcarea din spatele aeroportului si intri direct in sala de asteptare. Cladirea in sine e mica. In stanga oamenii se duc spre pista pentru decolare, in dreapta vin dinspre pista de la aterizare. N-ai cum sa nu-i vezi pe toti cei care vin dinspre avioanele aflate in partea din fata a aeroportului, spre camp pentru ca spatiul e foarte accesibil, nimic intortocheat.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ca, daca ne spuneai si in ce oras e aeroportul ala, ne era mai usor.
Nu te doare niciodata?

| Leocerba a răspuns:

Sagului? Esti din Tm, sa inteleg?

| Leocerba a răspuns:

Esti din Tm.
Ai autobuz, este Expresul de la Bastion, din centru, Badea Cartan, Ghiroda, in aprox 25 minute ajungi. Pana in centru ai si firobuz, si tramvai si linie de expres din Sagului, te descurci tu. Mai e un Expres de la Gara de Nord dar nu stiu traseul, cu ala n-am circulat.
Vezi ca exista si un program de circulatie. http://www.timisoara-info.ro/ dai pe informatii practice si vezi tu.

| Cosmin86 a răspuns:

Ai grija la taxi, sa faci comanda sau sa iei de la plecari si sa te uiti la tarif, ca taxiurile de la terminalul de sosire au cel mai scump tarif si multi nici nu pornesc aparatul.

| DenisIonut01 explică:

Imi cer scuze m-am grabit si am uitat big grin (orasul e Timisoara)

| DenisIonut01 explică (pentru ardnaxur1961):

Imi cer scuze m-am grabit si am uitat big grin (orasul e Timisoara!)

| DenisIonut01 explică (pentru Leocerba):

Ai ghicit big grin

| DenisIonut01 explică (pentru Leocerba):

Nici o grija cand mergeam la scoala am vazut intr-o statie o harta cum merge transportul in comun si am vazut, o sa iau expres 1 si apoi expres 6 dar nu stiu cum intru acolo la aeroport pe unde

| DenisIonut01 explică (pentru Cosmin86):

Nici o grija ca, caut acolo un taxi si daca nu gasesc sun la ei si comand unul dar inainte intreb cat ma costa. Multumesc de advertisment