| Alindinu472 a întrebat:

Salut,dacă am 16 ani pot sa primesc un colet cu verificare pe numele meu ( vreau sa cumpar un telefon de pe olx, cu verificare), dacă da ce date trebuie sa ii dau expeditorului? Dau funda

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca ai efectuat comanda sa vina prin curier, atunci acesta iti va cere seria si numarul de pe buletin.Mare grija pe viitor.

| Edmonds2342 a răspuns:

Salut! Si eu am tot 16 si am facut asta de foarte multe ori laughing. E foarte simplu: daca doresti cu verificare colet, folosesti o firma de curierat (ex:fan courier). Expeditorului trebuie doar sa ii dai numele complet si adresa, iar la curier e posibil sa iti ceară seria de buletin când ajunge, sau nici măcar atat, altceva nimic (înafara de semnatura).
Numai bine!
Ps: posta nu ofera serviciul "verificare colet" - @Yon1470

| Yon1470 a răspuns:

Iti sugerez sa cauti o firma de curierat care sa-ti ofere posibilitatea verificarii coletului inainte de a-l plati. Si poti primi si colet, daca ai buletin! Te duci frumos cu buletinul la posta si iti ridici coletul!