| banditul007 a întrebat:

Dacă vii din străinătate după ce se încheie starea de urgență, te poate băga în carantină sau izolare la domiciliu?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Intruder19 a răspuns:

Nu o sa se incheie perioada de carantina in totalitate, sunt sanse foarte mari sa stai in izolare.

| DarthNiger a răspuns:

Chiar daca o sa se incheie starea de urgenta, carantina si izolarea o sa ramana in vigoare cel mai probabil, nu avem de unde sa stim cum o sa arate situatia in viitor, tinand cont ca celelalte state din Europa sunt intr-o situatie mult mai grava.

| Pinochioo9969 a răspuns:

Da. In izolare te baga. Dupa 15 mai se ridica starea de urgenta dar virusul tot ramane