| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce părere ați avea dacă s-ar testa toată populația din carantină, izolare la domiciliu și care are simptome?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Esti dus(a) rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Risipa de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inutil

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Inutil de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Fiindca nu exista virus

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesanta Ipoteza.
Si de ce erau pline urgentele la Spitale, sa fie Efect Placebo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Le-ai vazut tu? sunt goale spitalele

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum da, dar erau peste capacitate in multe tari. Personal, sunt din Spania si erau full

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Vrajeala, n-a existat niciun virus

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui ca Europa si America si-au distrus in mod intentionat Economia, cedand locul Chinei ca noua putere mondiala si ca s-au inteles toate tarile sa ne vrajeasca cum ca ar exista un virus? Inclusiv tari ca Venezuela?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Da

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Tata e medic si numai el stie prin ce a trecut. Nu cred ca ar avea motive sa isi minta familia.
Si care ar fi - dupa tine - interesul in toate astea, si al cui? Si cum au reusit sa umple spitalele care - eu nu personal, dar tata de exemplu le-a vazut si daca n-ar fi fost pline (cum s-a vazut si la TV, ar fi, crede-ma, o multime de personal sanitar care ar protesta. Si au si protestat, pentru conditiile reduse de munca si orele extra pe care le faceau cand erau in top - nu pentru ca ar fi cu spitalele goale.
Sunt curios sa "aud" argumentele tale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Te-a mintit taicatu, probabil pleca la femei, spitalele au fost goale

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca ai niste pseudoargumente in care crezi, dar vad ca mergi doar pe principiul ca aerul nu exista, ca nu-l vezi.
Oricum, ai dreptul sa crezi ce vrei. Ca ne-au si ne manipuleaza? Sunt de acord - dar ca virusul nici nu a existat, cu asta nu sunt de acord. Ca s-au luat masuri excesive cand niste masti ar fi fost suficiente si nu ar fi fost mai mare paguba facuta de masuri decat de virus, si cu asta sunt de acord.
In fine, nu cred ca are rost sa mai vorbim, dupa inteligenta demonstrata in ultimul tau raspuns in care se cede ca il cunosti mai bine pe tata ca oricine altul.
O zi buna, fara Sars-Cov-2winking

| Reghqen a răspuns:

Ca o să fie o decadere economică, mulți o să rămână fără niciun ban în portofel!