| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut, Funda! Vreau si eu idei de surse de venit la 18 ani, cum ar fi resell de haine pe Instagram etc. Ceva nu foarte complicat.

6 răspunsuri:
| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

Lasa vrajelile si treci la munca normala si dupa iti incepi o mica afacere dupa ce strangi ceva bani, bafta

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Laurentiu_Irimia_2002):

Am deja o mini afacere doar ca vreau cat mai multe

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Sa faci resell este greu. Trebuie sa fii popular/a pe Instagram ca sa ai succes.
Poti gasi o firma de recrutari, care te poate plati de exemplu pentru sedinte foto/fotomodel. nu prea cunosc firmele acestea, dar majoritatea iti cer o taxa de aprox. 140 lei, iar apoi te platesc intre 50 si 500 de lei pe fiecare sedinta foto. Acestea au loc aprox. o data pe luna.

__________________________
Raspuns de BlackPixel.
Daca raspunsul meu a fost bun sau ti-a placut, apasa pe Funda pentru a-l seta ca raspuns castigator.

| DJLOTUS a răspuns:

Hmm, ma gândeam la clasicele KFC și MC, part Time, asta cu hainele tine mai mult de noroc. Dacă stai în oraș mare, ai putea încerca să faci glovo sau foodpanda. E important sa știi ca trebuie sa muncești pentru bani, dar cred ca știi asta. Mai sunt opțiunile de împărțit pliante, dar nu cred ca e ceea ce cauți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vei cîstiga bani decat muncind serios nu prostii pe Instagram, tu vrei bani fara sa faci nimic.

| VanillaQ a răspuns:

Poti sa lucrezi ca si promoter, in weekenduri, in magazinele mari. Faci promotii la ciocolata/sucuri etc, ce sunt in promotie, sa ai standuri, sa abordezi oamenii. Sunt firme care se ocupa cu asa ceva.