| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. As dori ca in viitorul apropiat sa investesc o suma de bani in cumpararea unui stock de haine sh de firma, pentru a face resell pe Instagram. Pentru inceput doresc sa castig mai multa experienta in vanzari, in realtii cu clientul(deoarece, in viitor as dori sa mi deschid si un magazin online, poate chiar pe aceeasi tema), si desigur, doresc ca aceasta activitate sa imi aduca un venit lunar suplimentar.
Problema mea este urmatoarea: Am nevoie de numele catorva depozite de haine sh care vand la kg/sac/bax si care au o categorie de branduri populare sau care pot sorta marfa innfunctie de preferintele clientului.

Stie cineva cateva firme, depozite de genul?
Multumesc. Fara comentarii irelevante, va rog. Daca nu au legatura cu subiectul, puteti sa treceti mai departe.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un magazin sau depozit de haine SH nu permite clientilor sa le sorteze marfa, ca atunci nu mai vand nimic din ce aduc ei.
Marfa vine din strainatate la sac si se revinde tot la sac, practic cantarindu-l si platind un pret mediu ep fiecare kg de marfa sh.

Va trebuii sa-ti cauti singur in stainatate aceste surse de SH, fiindca in Romania nu-ti va divulga nimeni sursa de unde isi cumpara ei marfa, ca pierd ei afacerea.

| Violleta2022 a răspuns:

O alta varianta este sa mergi singur in magazinele sh si sa selectezi marfa care-ti place, o platesti si apoi acasa o speli, o calci si o pui in magazinul tau online, la un pret un pic mai mare, ca sa o vinzi individual.