| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Imi poate da cineva anumite detalii despre postul Asistent Vanzari la Altex.Gen salarizare,conditii de munca, experienta samd.Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate detaliile le vei afla direct de la cei care au avertizat jobul sau cand mergi la interviu.
In orice caz, ca "asistent vanzari" esti om bun la de toate in acel magazin, de la spalat podele, la pus marfa pe raft si organizat depozitul. Nu se cere experinta pentru postul asta, ca-i munca de necalificat.
Oricum, la casa de marcat nu te vor pune, pentru ca nu esti "vanzator" calificat si nici nu risca nimeni sa te bage in lucrul cu bani, fara sa-ti ceara cazierul de la Politie.

| Laur014 a răspuns (pentru Violleta2022):

Normal ca astea le pot afla si de la interviu.Dar prefer sa aud de la cineva care lucreaza sau a lucrat sa nu mai bat drumul degeaba,sa pierd timpul asa.Ce mi-ai enumerat, le stiam si eu.Mi-ai spus cumva de salariu, ce am intrebat, responsabilitati? NU! Deci data viitoare nu te mai baga aiurea in seama daca nu stii ce sa raspunzi.Dar, nah...astea conteaza pentru tine, ca este un raspuns bun, ca nu, faci un anumit punctaj iar apoi esti declarata userul zilei.Deci lasa-ma in pace cu astfel de raspunsuri!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Laur014):

Adica, tu ai renunta la un job adevarat, doar pentru ca cineva ti-ar spune ca nu i-a placut jobul ala? Fara ca macar sa fii interesat sa te prezinti la un interviu, sa ai si tu habar ce inseamna sa-ti iei un job?
Cat priveste salariul, ala este sigur minimul pe economie, ca-i munca de necalificat!
Voi sunteti generatia de copii prosti, puturosi si fuduli, care prefera sa stea pe carca parintilor, decat sa mearga la munca cistita, daca-i salariul mic.
Bine ca nu am crescut asa ceva la usa, sa mor naibii de rusine.