| MariusToc a întrebat:

Salut, nu mai pot porni calculatorul.Adica il pornesc, merge dar dupa cateva secunda, cam atunci cand ajunge pe la starting windows inainte de welcome se opreste pur si simplu.Ce sa fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Daca si cand ai intrat in bios s-a intamplat la fel atunci praful este problema.Desfacut indepartat praful de pe radiatoarele procesorului placii video si verificat daca ventilatoarele acestora se rotesc usor.

7 răspunsuri:
| Diamondsz a răspuns:

Are virusi.Du-l la cineva sa ti-=l faca.asa am patit cu al meu.Credema ca are virusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se opreste sau se restarteaza?

| MariusToc explică:

Se opreste
De ex l-am pornit mai inainte a mers pana la starting windows si s-a oprit.
L-am repornit imediat, nu a durat 2 secunde si iar s-a oprit.

| vally01 a răspuns:

Din ce spui inteleg ca incepe sa intre in windows. cat timp l-ai lasat sa stea asa? ledul rosu de la unitate in ce stare e? e aprins? ramana aprins sau palpaie? incearca sa intri in safe mode cu F5 sau F8 si de acolo dai restart. vezi dupa aia ce se intampla

| akka4 a răspuns:

Deschide-l in safe mode, iar dupa faci o scanare mica desi nu cred ca are virusi, (toata lumea cand nu porneste calculatorul; "are virus". laughing ). deci dupa ce deschizi in safe mode foloseste tune up utilites, pentru a vedea si corecta erorilewinking

| MariusToc explică:

Nu cred ca e de la windows, pentru ca am intrat in BIOS, am asteptat si iar s-a oprit.
Am dat TAB, mi-a aparut ceva cu American Megatrends si imi scria jos de tot CPU Over Temperature Error!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un service autorizat IT.
Pa, pa.