| MihaicaDan a întrebat:

O compunere cu rolul familiei in societate(sa includa si rolul in educatie) FUNDA

1 răspuns:
| eXtremeAdy a răspuns:

Pai a avea familie intr-o societate din ce in ce mai nebuna, inseamna a avea un sprijin moral si in mare parte educativ, inca de la varstele mici familia ar trebui sa inveti sa te descurci in viata, sa te invete ce sunt acelea bune maniere, bun simt, civilizatie, tot familia te in vata cum sa te aperi de pericole, cum trebuie sa procedezi in cazul in care intri in conflict cu anumiti indivizi din societate, ce trebuie sa faci cand esti in anumite situatii complicate, grele pentru tine.etc, din pacate sunt si familii care nu ofera prea multe copiilor sai si atunci acel copil va putea invata doar din experientele de viata mai triste. Intr-adevar nu e cine stie ce, dar sper ca anumite informatii de aici sa te ajute la compunere, bafta.