| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o intrebare rapida pentru cine cunoaste, cat ma costa sa trimit 900 de euro prin Western Union, personal la agent, care este comisionul? Pentru ca online este undeva la 4, 90 euro trimiterea, dar am ceva probleme cu contul online si nu pot efectua tranzactia, deoarece am deja una in curs, care nu s-a concretizat si nu ma lasa sa trimit, zice ceva de verificare online, care nici aia nu merge deoarece nu detin pasaport si prin buletin romanesc se pare ca nu se poate. Deci reformulez intrebarea, cat ma costa sa trimit 900 de euro din Germania in Romania, la o sucursala Postbank ce are si Western Union.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai grija sa nu fie un site-capcana!
Suma de 4.90 euro este incredibil de mica fata de ceea obisnuita, iar fraierii pica in capcana in fractiuni de secunda, dandu-si datele contului bancar pentru transfer.
In asemenea cazuri exista posibilitatea sa-ti goleasca cineva contul in fractiuni de secunde!

Contacteaza-ti URGENT banca si interzice orice tranzactie de pe contul tau, pe motiv de suspiciune de frauda!
Tu vei primi o noa modalitate de confirmare a identitatii tale, fara care altcineva sa nu-ti poata lua banii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i 4.90 euro este f ieftin, pentru ca eu am platit $35 pentru a trimite $500, tot prin Western Union.

Uite aici, pune sumele si iti calculeaza automat, cat costa "transfer fee" (apare in partea dreapta a ecranului):
https://www.westernunion.com/au/en/send-money/app/start