| SamSon a întrebat:

Tot timpul mi se ard castile, adica dupa un timp incep si se intrerup, se mai aude doar o casca si uneori deloc.Am cumparat 5 perechi de casti si toate mi s-au ars. Ce pot sa fac? Sa schimb placa audio? dar.as putea sa imi maresc cumva sonorul la casti.adica peste limita la care merg ele?

2 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Poi tu ai grija cum bagi mufa aia in pc adica nu o forta ca nu cum sa se arda si nu merge sa da-i mai tare volumul atat duc ele si incearca sa nu le fortezi bftwinking

| AdeNoid a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie.Problema nu este din cauza placii audio, c din cauza castilor(intr-o oarecare masura)... acolo unde introduci tu castile in aparat este un fel de mufa.aceea mufa daca nu se pastreaza exact asa (fara sa fie indoita, rupta etc.) va pierde legatura cu castile, astfel ca ti se va auzi doar o casca si foarte prost, intrereupt.Trebuie sa prastezi castile foarte bine, si aceea mufa sa nu fie deloc inndoita, sa nu rasucesti castile pe langa aparat cand nu mai asculti etc.Aceea mufa este cea mai importanta! Ai sa vezi ca o a iti mearga;-)