| anonim_4396 a întrebat:

am intampinat o situatie de care sunt putin ingrijorat si as avea nevoie de cineva care poate sa imi dea un raspuns clar. In decembrie urmeaza sa plec cu fiul meu minor in strainatate de sarbatori la nevasta mea si bineinteles este nevoie de procura. Procura a fost facuta, insa sotia a folosit buletinul meu vechi care este expirat (mi-am reinnoit buletinul acum o luna, insa ea a uitat acest lucru). Acum imi este frica sa nu fiu oprit in aeroport la vama cand vor vedea ca seria si numarul de pe procura este diferit de seria si numarul de pe buletin. Stie cineva daca este vreo problema? Trebuie o noua procura sau totul va fi bine?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai facut buletinul DUPA ce procura, atunci acesta se vede din datarea lor.
Teoretic, in acest caz nu ar trebui sa ai probleme (de la vama se poate verifica usor si procura, si buletinul, cu 2 telefoane, daca vamesii considera ca ceva e in neregula.
Intereseaza-te insa la notarul care a facut-o, cat timp are valabilitate procura, sa nu expira pana la plecarea voastra!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Eu as zice sa faca procura noua ca sa eviti probleme. E pacat sa risti sa te opreasca la aeroport pentru o hartie.

| Yurisa a răspuns:

Procura noua zic si eu

| mgtow a răspuns:

Daca e acelasi cnp n-ar trebui sa fie bai ai putea trece