| Paraschiv69Valentin a întrebat:

am o întrebare...
Deci, umblam pe Facebook și am adăugat 100 de membri într-un grup, iar Facebook mi-a blocat contul iar acum îmi cere să-mi confirm identitatea, urma să-mi trimită ei un SMS cu codul ce-mi trebuia să-mi confirm identitatea, dar eu mi-am pierdut cartela, și nu mai am acces la ea, ajutați-mă vă rog frumos.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra de pe calculator la "Am uitat parola". Alege optiunea sa ceri codul in e-mail.
Dupa ce reusesti sa intrii iarasi in cont, imediat aactualizeaza-ti numarul de telefon!

Bafta!

| Paraschiv69Valentin explică (pentru Bula):

De pe telefon nu pot?

| Paraschiv69Valentin explică (pentru Paraschiv69Valentin):

Poți să-mi spui, e-mail-ul ăla de la ce e?

| Paraschiv69Valentin explică (pentru Paraschiv69Valentin):

Dar dacă nu fac nimic, cât durează blocarea, pentru că îmi spune că sunt blocat temporar.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Paraschiv69Valentin):

Schimbarea numarului de telefon creaza confuzia.
Din acest motiv trebuie sa intrii si sa faci modificarea fara sa "amintesti" sistemului numarul nou de telefon.

| Paraschiv69Valentin explică (pentru Bula):

Dar dacă eu nu fac nimic cât voi fi blocat?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Paraschiv69Valentin):

Nu se stie, poate pe veci.
Daca ai apela cu vechiul numar, sau prin calculator (cum am scris), atunci ai avea sansa.

| Paraschiv69Valentin explică (pentru Bula):

Aa... Mulțumesc, dar eu am mai fost blocat, dar pe alt Facebook și după 2 săptămâni am fost deblocat.
Oricum, cum am mai zis, îmi zice că sunt blocat temporar, nu pentru. Totdeauna sau cv. De genul.