| danyfear a întrebat:

Salut TPU
am o problema cu centrala termicxa (phanter pro v 24ktv )
anume ultimul calorifer( si cel mai mare) nu mi-l incalzeste, daca le opresc pe celelalte il incazeste si pe acesta
am mai intrebat pe niste amici si mi-au zis ca este de vina pompa de circulare a apei, dar despre aceasta nu stiu nimic

care este puterea ei, in ce se masoara sa -mi dau seama care ar fio
mi-au zis sa o schimb cu unu cu putere mai mare ca ar fi puturoasa aceasta
dar habar am daca este posibil sa fac asta si ce putere are
ma puteti ajuta cumva
nu stiu daca am fost destul de inteles
multumesc

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Amicii tău ți-au spus exact ce trebuie să faci.
Ai nevoie de o pompă cu un debit mai mare, altfel se răcește apa până ajunge la ultimul calorifer.
Mergi la un magazin specializat în sisteme de încălzire și te ajută ei cu ce ai nevoie.