| Bestrider a întrebat:

am o problema cu una din partitiile mele:
An un hard de 200 de GB pe discul C am 38.9 GB,
iar pe D 147 GB(cu acesta partitie am problema).
Calculatorul imi spune ca am137 de GB folositi, dar cand intru in disc si selctez tot (control A)imi spune ca am doar 20.3 GB.
Aveti vreo idee ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Poate ai fisiere ascunse care ocupa acel spatiu.
ca sa le poti vedea: (pentru win7) control panel -> folder options -> view -> bifezi " show hidden files, folders, and drivers" si debifezi " hide empty drives in the computer folder", " hide folder marge conflicts" si "hide protected operating system files"

3 răspunsuri:
| hippiemuslim a răspuns:

Nu înțeleg cu ce te deranjează. Caută în bara de de windows (dacă e 7 sau Vista) "Disk Management", acolo ai toate informațiile despre partițiile tale. Vezi totuși să nu ștergi vreuna.

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel! Cand ajung acasa o sa incerc varianta lui CradleOfFilth.

| GregHouse a răspuns:

Incearca sa faci o defragmentare a discului. Nu stiu daca va merge, dar in lipsa de altceva... big grin