| Satana_Costin_1997 a întrebat:

am si eu o intrebare
Anu trecut mama a achizitionat un telefon cu bani jos de la Vodafone si ea dat si o cartela pentru telefon cu minute pe ea gratis 3 luni
intrebarea mea este daca eu imi iau o alta cartela Vodafone am credit tot asa 3 luni gratis adica minute

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cartela care i-a dat-o mamei tale banuiesc ca era una tip cadou.
Cartela pe care o cumperi are credit de 5 euro, cu valabilitatea creditului de 4 luna ( creditul initial iti ramane, dar nu il mai poti sa il folosesti, trebuie sa reincarci cartela ca sa ai din nou valabilitatea creditului), ea are si o perioada de gratie ( dupa expirarea valabilitatii creditului) de 10 luni ( deci daca nu o incarci in 10 luni, nu mai ai ce sa faci cu ea).
Cu 5 euro care ii ai pe cartela poti sa activezi extraoptiuni ( minunte, mesaje, etc, dar care expira de la 1 luna de cand le-ai activat, sau daca intra in perioada de gratie si deci trebuie sa reincarci iar pentru a beneficia de credit sau extraoptiuni).
Cu cat reincarci mai mult (pana sa iti intre in perioada de gratie) sau cu credit mai mult ( de 5 euro) cu atat creste mai mult perioada de valabilitatea a creditului.
https://forum.vodafone.ro/......td-p/62992
Pentru mai multe informatii viziteaza site-ul de mai sus.