| George20123 a întrebat:

Salut tpu.Am un tv cumparat in rate pe numele tatalui.Este posibil sa fac astfel incat sa platesc direct de pe cardul meu fara sa se mai duca el pana la banca lunar sa plateasca rata?

2 răspunsuri:
| aDEeLAa a răspuns:

Cred ca da. Daca ai ibanul unde depunde tatal tau banii. Intri pe firma de unde a facut imprumut si vezi detaliile pentru plata online.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da si poti plati de acasa daca ai internet banking. Trebuie doar sa afli IBAN-ul in care plateste banii. si data la care trebuie platiti. Daca nu virezi banii in contul din care plateste tatal tau.