| Devil666 a întrebat:

Astazi am incercat sa reinstalez windowsul(windows xp) si dupa ce am selectat partitia imi apare eroarea stop 0x00000024.Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| CsGO16 a răspuns:

Cauta pe Youtube si cauta solutia, bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi o eroare de citire a CD-ului.
Incearca cu un alt cititor sau cu un alt kit de instalare.

| NAT0 a răspuns:

De la cd 90%.
Încearcă să pui windowsul pe un stick și să setezi în bios să booteze de pe stick. E cel mai ușor așa. Un stick de 8 gb e vreo 30-40 de lei, poate nici atât. Iar stickul dacă nu știi. il faci cu Rufus. Sau se poate să fie de la windows, poate nu e bun sau nu e pe biții de la pcul tău, poate ție-ți merge pe 32 și tu de 64 sau invers. Sau mai poate să fie de la programul cu care ai făcut cd ul. Poate ai mărit viteza și nu s-a făcut bine cd ul și d-aia primești eroarea asta. Cam astea sunt. cauzele.
Succes.

| tpuuser999 a răspuns:

Acea eroare poate insemna urmatoarele:
1. partitiile sau hard diskul sunt afectate: uita-te atent atunci cand porneste de pe CD-ul cu XP si apasa R ca sa intri in modul de repair, dupa care ruleaza chkdsk pentru fiecare partitie. Daca tot nu merge, sterge toate partitiile si creaza-le din nou. Daca tot nu merge, descarca un Ubuntu si incearca sa-l instalezi sau sa faci partitii din el (poate reuseste sa curete starea de eroare)
2. CD-ul cu XP este defect, fa rost de altul

| AllEyezOnMe a răspuns:

Ar trebuii sa soliciti YouTube-ul, presupun ca este o eroare de citire de CD.