| Saibot95 a întrebat:

Pc nu mi se mai deschide normal.Am incercat sa reinstalez windows-ul 7 si cand incerc sa selectez partitia imi apare eroarea asta:Windows could not format a partition on disk 0.the error occured while preparing selected for instalation.Error code :0X80070057.Va rog ajutati-ma! dau funda!

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Verifica sa ai cel putin 25GB (25000MB) pe partitia pe care vrei sa pui windows-ul, si daca ai deja, atunci Ai probleme cu HArdul!
Decupleaza pc-ul, scoate cablurile din hard si dvd-rw apoi le reintroduci din nou, si faci un reset la bios, scoti bateria de pe placa de baza pentru 5 minute apoi o pui si pe ea napoi in aceas pozitie.
Bafta!

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Dupa ce scot bateria si o pun inapoi o sa isi revina? Nu este PC meu si mi-e teama sa nu il nenorocesc mai tare!

| tteo92 a răspuns (pentru Saibot95):

Pai da, trebuie sa isi revine, nu se intampla nimic, stai linistit/a, dupa ce ai scos-o las-o asa pentru 5 minute, sa aiba loc resetu, dupa ce au trecut 5, o pui inapoi in aces pozitie,(dar ai grija cum o scoti, sa fie mai cu atentie) apoi intri in bios dai sa booteze de pe dvd-rw si faci instalarea windows.

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Sa fac instalarea din nou?

| Saibot95 explică (pentru Saibot95):

Am postat mai inainte o intrebare cu partitia D. Poti sa imi explici ce este ala RAW?