| macke a întrebat:

SAlut TPU! Daca am putini rami la calculator ce program as putea folosi pentru a face videoclip din poze si muzica! Gen movie maker il am dar nu imi merge imi da eroare! Funda+

1 răspuns:
| megamix112 a răspuns:

Nu conteaza ram-ul(Random Acces Memory).Nu te pot ajuta decat daca imi dai toate specificatiile calculatorului si anume procesor, placa video si cati GB Ram ai.

Daca ai un procesor single core(cu un nucleu) de 3 GHz, o placa video de 256 mb si 2 GB Ram nu ar trebui sa ai probleme la editarea video in Movie Maker. Daca alegi programe mai performante ca Sony Vegas sau Adobe After Effects iti va trebui un calculator mai bun.