| Breack_Andreww_1981 a întrebat:

De ce va deranjez...
Tocmai ce am deschis fisa medicala pentru o scoala de politie(subofiteri).
Si printre examenele medicale imperative e si un test de creatinina!
Fac sport de ceva timp si am luat creatina acum 7 si saptamana viitoare am testele? O sa-mi iasa mult in plus?
Mai are rost macar sa ma duc? Multumesc pentru timpul acordat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vor iesii cu siguranta la analize, ca sunt in corpul tau de putina vreme.
Faci cum doresti cu analizele, du-te de curiozitate, dar orice drog sau supliment luat, va fi evidentiat in fisa aceea.
Tu de ce crezi tu ca se fac teste severe la sange si urina, pentru sportivi, politie si armata?

| Breack_Andreww_1981 explică (pentru Violleta2022):

Absolut.Dar nu e ca si cum creatins ar fi o substanță dăunătoare sau INTERZISĂ.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu o sa.ti iasa foarte mult. Dacă opresti suplimentarea, va mai scădea si cantitatea. In plus, creatina se gaseste, deja, in mod natural in corpul uman, deci n.ai de ce sa.ti faci griji. Dacă totuși te intreaba, le spui ca, consumi multa carne. laughing

| InstructorDeIubire a răspuns:

Nivelul de creatinină nu este neapărar un lucru rău. Nu ințeleg de ce te-ar pica.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Breack_Andreww_1981):

Ca nu-i daunatoare este una, dar este interzisa fiindca iti modifica performantele si le influenteaza, ceea ce este ilegal.
Asa cum este ilegal pentru sportivi sa ia anumite vitamine si minerale, care le influenteaza performantele, de aceea "dopajul" este interzis.