| mtrix a întrebat:

Salut TPU
e gratis dentistul pentru studenti?
sau mi-ati putea recomanda un dentist bun in Iasi?

4 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Nu este gratis dar cu o mica reducere poti beneficia avand in vedere ca esti student. Sunt multi dentisti buni insa, personal iti recomand. dr. Andreica, este foarte bun si recomandat de cele mai multe persoane. Poti cauta pe google mai multe informatii.

| TeoBradu812 a răspuns:

NU ai doar reducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă dentistul respectiv lucrează cu casa de asigurări, ai gratis consultația și manopera, dar trebuie să plătești materialele (plombe, dinți/măsele/placă etc.). Nici radiografia nu o plătești, ci doar filmul (suportul de plastic pe care se imprimă). Pentru a beneficia de aceste gratuități, este necesar ca medicul să aibă contract cu casa de asigurări, iar tu să-i prezinți o adeverință de la facultate pe care medicul o va depune la casa de asigurări spre a-i fi decontată manopera și consultația.

| NeaMih4i a răspuns:

E gratis doar pentru copii, dar poti sa te duci sa intrebi