| NinaY a întrebat:

Hei, ce mai faceti? happy
Cum as putea sa scap de tartru fara sa apelez la dentist? Caci daca mi'l indeparteaza dentistul se duce smaltul si nu vreau...
Vreo idee? fundita, voturi.:XVa pup, aveti grijaa:X

Răspuns Câştigător
| BeBBeN1SR a răspuns:

Imi spunea bunica mea candva... Ca sarea grunjoasa face asta si pastreaza si gura curata. Evident, daca vrei sa scapi si de mirosul specific gurii nespalate, foloseste si pasta de dinti, km la 5 min dupa, ca sa aiba timp sarea sa lucreze tongue Si asta apropo, are loc in timp, spre deosebire de dentist cand ti l face pe loc. Acum depinde si de grosime. Cu cat e mai gros, cu atat te as sfatui sa mergi la dentist si sa mentii dupa aia cu sare si pasta de dinti...