| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteţi spune ce locuri de muncă sunt prin Italia şi cât se câştigă!?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aici sunt locuri de munca de la gradinarit la medici. Ce e prost e ca toate sunt ocupate. Multime de romani si alti straini care stiu f bine limba si cum merg treburile se bat pe ele.

| xerxes1 a răspuns:

Depinde ce stii sa faci.
Au nevoie de meseriasi in orice domeniu.

| cevdet a răspuns:

Sunt de tot felul. Depinde daca romanii de acolo vor sa te ajute. De regula, ei ii baga pe nou veniti la locurile cele mai grele si prost platite. Ca sa arate "ce greu" le este lor si sa-i descurajeze pe toti. Insa, odata ajuns acolo, poti sa faci ca ei: sa afli din timp de alte locuri cu munca mai usoara si mult mai bine platite. Nu este un mit. Am aceasta informatie din mai multe surse de incredere. Patiti si ei.