| Adri2000 a întrebat:

In starea de alertă ai voie să ieși din casă și după ora 22:00?

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Da, daca nu iesi din localitate

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu esti minor si nu iesi din localitate, da, ai voie.

Răspuns utilizator avertizat
| Adri2000 explică (pentru Furnicuta000):

Dar dacă eu stau la țară, locuiesc în satul X pot merge în orașul de pe buletin după ora 22?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Adri2000):

Pai daca vrei sa iesi din localitate trebuie sa ai declaratie si un motiv serios

| Adry05 a răspuns (pentru Adri2000):

S-a zis că la o distanță de maxim 30 km de oraș n-ai nevoie de declarație. verifică orașul mare din apropierea ta și vezi dacă intră la comunele fără declarație

| NuCitescNotificari a răspuns:

Da, ai voie