| lagike4464 a întrebat:

Oare cand se termina starea de alerta?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, in orice caz totul depinde de situatia cu pandemia. Starea actuala tine pana in 12 februarie, nu cred ca o sa inceteze mai repede.

| andreidin a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar daca ii dai masina cuiva care nu are permis si esti prins nu ai voie sa parasesti localitatea timp de cat iti da cu suspendare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreidin):

Poti parasi localitatea, de regula exista doar interdictia parasirii tarii.

| andreidin a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar daca ii dai masina cuiva si nu are permis nu te iarta iti face direct dosar penal? chiar nu poti scapa daca de exemplu nu stiai ca nu are permis el sustine ca are permis.

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreidin):

Ti-am raspuns la intrebarea pusa de tine. Vei avea dosar penal, ca vei fi condamnat sau nu depinde de judecator, daca esti infractor primar sau recidivist, comportarea in societate, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La cum arata Europa acum probabil nu in urmatoarele 6 luni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când scad infectările semnificativ.