| Supremejordannike2004 a întrebat:

La FAN COURIER pot plăti cu cardul la livrare?

7 răspunsuri:
| Sufar a răspuns:

Nu poti. Eu cand lucram la fan luam doar cash

Bula
| Bula a răspuns:

Nu e destul pentru curier sa cara pachetele?
Cum sa cara dupa el si o aparatura complexa, care presupune o geanta de aparatura (tableta + cititor + imprimanta portabila cu baterie) de aproape 5 kg?
Scoti banii din bancomat si astepti pana ce vine, platesti cu cash.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da. Din cate știu DPD și Fan Curier dispun și de această metodă.

| Panamax a răspuns:

Au POS la sediu dar numai pentru cheltuieli de transport, nu si pentru valoarea coletului.

| Bizon95 a răspuns (pentru Bula):

Man, te respect, dar, PE BUNE?!?

TOTI CURIERII CARE AU VENIT LA MINE AVEAU APARAT DE CITIT CARDURI, care se numeste POS, si e mare cam cat un fier de calcat fara maner, chiar mai mic, si face tot, si au venit la mine fara sa, spun cum voi plati, cash sau card, asa ca au venit cu ala doar ca sa fie sigur ca nu mai face un drum pana la masina daca vreau sa platesc, cu, cardul, si il au agatat la centura, atat de "mare" e

iar in afara de asta, aparat de genul ala l-am vazut pe la toate magazinele, nimeni nu are ceva mai complex la casele de marcat

si da, respectivul aparat si tipareste
https://www.startupcafe.ro/......credit.htm
se vede clar in partea de deasupra de unde iese chitanta

http://tiny.cc/0qqjez

PS, poti sa intrebi la firma de unde ai facut comanda, poti sa intrebi la sofer direct, pentru ca o sa primesti un sms cu numarul de telefon al soferului, 99.99% ca se poate, 0.01% ca are probleme respectivul sofer cu POS-ul in ziua aia... nu e imposibil!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Bizon95):

Este posibil ca o parte din curieri sa fie dotati cu asemenea aparat, dar in ultimul jumat de an n-am vazut asemenea POS la nici unul din curieri, cu toate ca primesc pachete aproape lunar.
Ultimul, pe care l-am vazut, a fost instalat pe masina curierului, a trebuit sa ma deplasez pana unde l-a parcat.

| mihai69 a răspuns:

Vei putea plăti la livrare, prin card, către toți curierii FAN din București și în toate sediile companiei din tara.
"Este important sa știi ca această opțiune de plată trebuie acceptată și activată de către clientul expeditor".
http://www.fancourier.ro/......n-courier/