| Marian_Ispir_2000 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon!
Care este mai bun Samsung galaxy S2 sau Iphone 4?
Care este mai bun Sasmung galaxy S2 sau Iphone 4S?
Dau funda!

4 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Samsung.

| anonim66231 a răspuns:

Iph 4s clar, diferența este camera, la iph4 este de 5mpx, la 4s este de 8mpx happy nu stiu. Dar s2 are si android-ul ăla mic si na. E cam in urma.winking

| Caddy1609 a răspuns:

Iphone cumpara doar daca vrei sa il scoti din buzunar ca sa te vada lumea ce ai laughing.
Samsung-ul si nu numai! cele cu android in general sunt mai prietenoase, mai customizabile, un mini calculator pot spune.La Apple nu ai nici macar "desktop" automat nici widgeturi nimic! cand il deschizi iti apare doar meniul,la Samsung poti inlocui bateria personal in caz ca o vei schimba,in schimb la iphone e incorporata iar capacul nu se da jos doar daca il duci la un service.
un mic rezumat:
Iphone:
PRO-Design foarte frumos (parca e turnat dintr-o bucata)
CONTRA:-Nu poti schimba bateria singur
-Nu ai desktop automat nici widgeturi
-Pretul in general mai scump(nu mai vorbesc la decodari care ajung sa fie mai scumpe ca telefonul in unele cazuri)
-NU POTI TRIMITE FISIERE PRIN bluetooth!(Doar de pe iphone pe Iphone)
-Daca vrei sa faci transfer de fisiere intre pc si iphone ai nevoie de un program Itunnes,batai mari de cap pentru unii.

Samsung(Android in general)
PRO:-Cel mai customizabil sistem de operare,widgeturi, softuri custom si multe altele.
-Poti schimba bateria foarte usor, telefonul avand capac la spate.
-Transfer prin bluetooth cu orice telefon.
-Transfer fisiere pc-telefonul foarte usor(il detecteaza ca pe un memory stick)
-In cazul de fata ecran mai mare ca la iphone

CONTRA:Nu prea imi vine nimic in minte, poate doar ca unele au memoria mai mica decat un iphone, dar spre deosebire de Apple aici ai loc pentru card microsd si poti extinde memoria suficient.

Recomand s2-ul,desi te poti orienta si catre un s3 mini(sunt cam la acelasi pret) poate chiar un s3 mare.

| Zinus a răspuns:

Samsung galaxy s2.