| Stefanut12345242 a întrebat:

Salut! Un cross grx8 sau CARPAT C2757C?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cross. E firma mai serioasa. Mai ales daca esti inalt, fiind 29-er. Daca ii schimbi componentele, de la minim Shimano Deore, obtii o bicla de 3500-4000 de lei.
Carpat ar cistiga la design, dar pierde la cei 27, 5 de la anvelope (mai greu de gasit un model pe care sa il vrei cand vor trebui schimbate)

| danbnz a răspuns:

Cross... are componente mai bune.

| NLS a răspuns:

Cross zic si eu.
Dar daca ai de gand sa tragi tare de ea, fa ce a zis cristi.
Investeste in echipare Deore, care e peste Altus sau Tourney.