| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute am calatorit cu trenul Constanta- Mangalia cu un bilet pentru elevi/studenti, la care aveam si continuarea Constanta- Bucuresti. Din cauza faptului ca nu am avut carnetul de note la mine, biletul fiind cumparat cu carnetul de note al persoanei cu care eram, controlorul a facut un calcul pe o hartie, mi-a luat buletinul si biletul si mi le-a inapoiat cand am ajuns aproape de Constanta. Eu ar fi trebuit sa ajung in Bucuresti, insa controlorul mi-a anulat al doilea bilet, care era Constanta-Bucuresti. Acum, daca tot mi-a anulat biletul, imi va trimite si amenda? Daca da, stiti cam in cat timp va ajunge si daca ajunge direct acasa?

3 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Sugestie: intra pe forumtrenuri.com(nu fac spam) fa-ti cont si spui acolo problema...
Alta idee nu am.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, biletul ti-a fost anulat pentru ca ai incalcat legea, nu ai putut dovedii ca tu l-ai cumparat cu carnetul tau de student, deci, este corect ce ti-a facut. Totusi, daca nu ti-a dat nici o hartie la mana, posibil sa nu-ti trimita amenda.
Pe viitor trebuie sa inveti s arespecti legile si regulile impuse, aptfel risti sa platesti amnezi usturatoare sau chiar sa ti se faca cazier la Politie.

| asperger3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cazierul eu stiu ca e alta mancare de peste(sunt trecute infractiuni grave nu abateri-de exexmplu ucidere din culpa e trecut in cazier)