| JaguarSType a întrebat:

Astazi am plecat de la scoala si am vrut sa vin acasa cu trenul! In tren cand a venit controlorul mi-a verificat biletul si a zis ca nu am voie cu el pentru ca era facut cu alt carnet de note nu cu al meu! Si apoi mi-au cerut buletinul si a zis ca imi fac proces verbal si apoi au plecat cu buletinul meu! intrebarea e: Au voie sa imi ia buletinul? Cand mi-l mai da inapoi? Primesc vreo amenda?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Controlorul nu avea voie sa-ti retina cartea de identitate, trebuia doar sa-ti ia datele de pe ea si sa o restituie. Poti primi amenda. Trebuia sa-i ceri sa-ti restituie CI, intereseaza-te la statia CFR, inclusiv la Politia TF, daca exista in acea statie.