| Timpsispatiu a întrebat:

Salutare!
Am o curiozitate.
Ma plimbam in padure si am gasit multe urme (vedeti in link) https://imgur.com/a/Jzzijx5
De la ce animal este urma?
Mentionez ca urma nu este mica cum pare in poza ba chiar este mare, mai mare de 2 ori decat talpa mea in latime.
De urs sigur nu e pentru ca in urmele de urs se observa cele 5 degete, În formă rotundă la vârf, dar la asta se pare ca sunt doar 3 degete.
Sorry daca am gresit sectiunea.Peace!

5 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Si daca nu sunt urme de animal ci ale unui obiect tras de om fiindca sunt cam maricele si doar 3 degete gen ar veni.

| CodrutElian1990 a răspuns:

A fost yety pe acolo. Iluzii create de natura.

| Timpsispatiu explică (pentru Jouliete):

Nu cred pentru ca erau multe urme.

| sonya a răspuns:

Salut!

De urs clar nu sunt, insa nici nu par a fi de animal. Daca stai sa le analizezi, cele 3 urme par a fi destul de apasate, inseamna ca a fost ceva greu. Cum alea seamana cu niste degete, insa la greutatea lui ar fi trebui sa apara si restul urmei. Tind sa cred ca au fost facute cu vreun obiect.
In poza cel putin nu se observa daca in afara de cele 3 degete mai e si altceva.

| NuCitescNotificari a răspuns:

E sasquatch laughing))