| Membru23 a întrebat:

Salut , am 14 ani si sunt la fotbal de 5 ani si de la un timp a inceput sa ma doara calcaiul cand calc pe varf (in fata la degete) mentionez ca am purtat vreo 2-3 luni numai incaltaminte cu talpa dreapta dar de la un timp am inceput sa port adidasi cu talpa normala si nu ma mai doar asa rau dar cand fac antrenamnte sau la meciuri de la efort incepe sa ma doara foarte rau . Imi puteti spune ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sly a răspuns:

De obicei la eforturi mari, miscari bruste apar uneori dureri si in zona coapsei langa corp (senzatie de taietura), dar dupa cateva zile ar trebui sa treaca. Daca te doare de un an, neaparat trebuie sa mergi la doctor. Iti doresc multa sanatate si cat mai multe goluri marcate! happy

4 răspunsuri:
| Sly a răspuns:

Incaltamintea sa fie diversa si cat mai elastica. Aceeasi problema am avut si eu cand jucam la club, dar dupa vreo 3 zile mi-a trecut. Daca problema persista, du-te la medic.

| Membru23 explică (pentru Sly):

Acum mi-am cumparat niste adidasi dinaceea de alergat cu talpa la calcai inalta. Ma doar de 1 an dar am avut cateva luni in care nu am avut nimic. Dar acum imi e cam frica ca o sa incepem la stadion si acolo efortul o sa fie triplu sper sa nu am probleme. oricum mersi de raspuns. Dar daca stii cumva eu mai am o problem acolo la incheietura un sunt... exact la piciorul drept acolo unde se uneste cu corpu. Daca sti cumva despre ce este vorba dau funda.

| Membru23 explică (pentru Sly):

Multumesc mult! ai funda!

| Sly a răspuns (pentru Membru23):

De obicei la eforturi mari, miscari bruste apar uneori dureri si in zona coapsei langa corp (senzatie de taietura), dar dupa cateva zile ar trebui sa treaca. Daca te doare de un an, neaparat trebuie sa mergi la doctor. Iti doresc multa sanatate si cat mai multe goluri marcate! happy

| FelixAndrei a răspuns:

Du-te la medic ortoped.