| mitzabal a întrebat:

Am o problema nasoala cu un calculator de contabilitate. Imi da urmatoarea eroare cand accesez programul de contabilitate care ruleaza in dos. C:Windows\System32\cmd. exe The ntvdm cpu has encountered an illegal instruction dupa care o serie de cifre. Ei folosesc windows xp 32bit sp3 pe calculatorul pe care da eroarea. Are cineva idee care poate fi cauza, Multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Intra in start -> run si scrie sfc /scannow (vezi sa fie spatiu intre sfc si /scannow. Daca sunt ceva fisiere corupte o sa le repare si dupa incearca sa intri in program.

| mitzabal explică (pentru Intruder19):

Acum se intampla altceva, dau dublu click pe cont.bat, programul de contabilitate si nu executa nimic, nici eroare nu primesc nici nu afiseaza nimic

1 răspuns: