| macct a întrebat:

Salutare care stie ce trebuie sa invatam pentru examen la romana? basm fabula schita nuvela pastel? care are idee? multumesc

Răspuns Câştigător
| Madalina_9364 a răspuns:

Pentru EN speciile din programa sunt intr-adevar basmul popular si cult, nuvela, schita, fabula si pastelul.Nu se stie care din acestea vor pica pentru ca subiectul va fi ales in dimineata zilei de 20 iunie.Pentru orice eventualitate ar trebui sa le inveti la fel de bine pe toate.Succes!

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Basm si schita iti da la scoala, cel putin mie asa mi-a dat.
Dar mai bine invata`le pe toate nu poti sti ce iti dawinking
Pa, pa.

| JustSimple a răspuns:

De toate! n-ai de unde sa stii ce-ti da! Bafta! funda?puppy dog eyes

| Denissa99 a răspuns:

Basm si schita ca mie asa mi-a dat happy