| vld_8037 a întrebat:

Salutare doresc sa stiu cum pot desface carcasa la un Nokia 5310 eXpressMusic cred ca mia intrat apa sau ceva sub tastatura si nu mai merg 3 taste 7-8-9 si as dori sa il desfac sa vad imi asum riscul...
Care se pricepe si a mai desfacut sau sia schimbat carcasa... va rog sa-mi explicati cum as putea desface fata la el!
FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS! (va rog sa-mi scuzati daca sunt greseli gramaticale...)

Răspuns Câştigător
| SkyHigh a răspuns:

Păi de obicei are 2, 4, sau 6 şuruburi în stea, ar fi recomandat să foloseşti şurubelniţe specifice, că altfel rişti să strici şuruburile, desfaci carcasa, iar pe urmă, în caz că tastatura are o mufă pe placa de bază, o desfaci, şi încearcă să o usuci, sau în cel mai rău caz să îţi cumperi alta. În cel mai fericit caz, mai aşteaptă câteva zile, s-ar putea să işi revină singur happy Baftă!