| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Când sun la Electrica, robotul spune să introduc codul, au mai multe puncte mai multe numere de telefoane însă mă redirecționează la robot și spune că dacă vreau sa discut cu ei să introduc datele, codul. Mă adresez celor care ați reușit să vorbiți ce anume să introduc să discut cu ei

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Trebuie sa introduci codul ce ti-l cere: Cod client sau numar loc de consum (NLC). Ambele se gasesc pe factura in chenarul 2 din prima pagina a facturii, chenar care incepe cu "Client..."(Numele si prenumele celui care a inchiat contractul.)