| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Dacă blochez cardul, trebuie să fac unul nou la bancă?

Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-a "capturat" ATM-ul, cardul?

| JicaContra a răspuns:

Eu pot bloca, cardul din aplicatia de banking de pe telefon
la unele banci il poti bloca, cu telefon la banca, la orice ora

blocarea unui card e ceva NORMAL, din cauze pur obiective de gen mi-a fost furat si nu vreau ca hotul sa cheltuiasca banii de pe el

si da, daca ti-a fost furat, pierdut, distrus, etc. trebuie sa iti faci alt card

in plus, la ING, daca imi fura cardul sa si-l bage pana sus unde soarele nu patrunde, pentru ca eu NU am nici un ban pe card, NICIODATA, am banii intr-un cont de economi, si cand vreau sa fac o plata, transfer suma exacta pe card si fac plata, si pot face asta binemercic pe telefonwinking

| darrio2007 a răspuns:

Da dar de ce l-ai bloca? Poate doar in caz de furt.

| 1231242 a răspuns (pentru JicaContra):

Căutând niște extrageri mai vechi, am văzut doua extrageri la altă bancă decât cea pe care o frecventez.

| JicaContra a răspuns (pentru 1231242):

Nici o sansa sa fi scos bani de la un bancomat al altei banci?

insa in orice caz, la orice dubiu cu BANII TAI, du-te la banca de la care ai cardul si intreaba-i in detaliu