| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce amprenta are noua cladire din Dubai?

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Proiectul architectonic are la baza sistemele de modele islamice, cu o amprenta la sol inspirata din versiunea abstracta a florii de desert Hymenocallis.

| dalea a răspuns:

Daca te referi la amprenta de CO2, cred ca este imensa mai ales ca la ei, exceptand situatia din momentul de fata, banii nu sunt o mare problema (poate stii ca au acolo si o statiune de schi destul de mare perfect functionala tot timpul anului).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiam proiectul e facut de Armani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amprenta cum ai zis tu, se poate intelege si...cine a facut cladirea cine a proiectat-o.
Adreseaza intrebarea bine daca vrei un raspuns corect.