| ALINA_9176 a întrebat:

Stiti cand apare volumul 6 din "Jurnalele vampirilor"?

16 răspunsuri:
| iacobitza a răspuns:

A aparut pe 6 mai o poti precomanda aici:http://www.ledabooks.ro/Vampire_diaries6/ costa 33, 68lei destul de rentabil pentru atatea pagini eu sincer abia ast sa-mi vina:X

| iacobitza a răspuns:

Aaaaa app pe 24 mai apare prima carte din seria jurnalele lui stefan o poti achizitiona impreuna cu revista bravo la 11 lei

| Thea a răspuns:

A aparut acum pe 6 mai daca nu ma insel dar va mai dura cam o luna sau mai putin sper pana cand se va gasi in magazine si pe net dar asta depimse unde stai pentru. ca ma gandesc ca in bucuresti si orasele mai mari a aparut
stiu, si eu abia astept sa o citesc, dar inca um pic daca te ajuta ca dupa ce o vei citi va mai trebui sa astepti cateva luni bune pana cand va aparea 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparut volumul 5.
Are 600 si ceva de pagini.
Ti'o recomand!:*
Daca ai citit'o nu ai decat sa astepti la fel ca si mine si ceilalti iubitori de VD!
Spor la asteptat!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhh am vazut ca abia a aprut 5 deci mai dureaza cateva luni pentru 6...eu le-am citit si 5 si 6 in engleza foarte fainelove struck in 6, la sfarsit damon se transforma...IN OM :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparut volumul 6, dar in germana si in engleza, dar nu in romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In februarie 2011.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ anonim WTF? Damon se transforma in om? OMG! Da` nu Stefan era cel care dorea sa se transforme in om? sad TRIST! crying Lui Damon ii sta mai bine vampir big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In martie.

| Anca_5268 a răspuns:

Iti dau un site pe care le poti citi in engleza :
http://browseinside.harperteen.com/index.aspx?isbn13=9780061720819

| Ruxz a răspuns:

Apare pe 6 mai http://www.ledabooks.ro/ cauta pe site-ul edituri :D

| anonim131 a răspuns:

Le vreau si eu in engleza...cine le are?(toata cartea nu fragmente)big grinva rog.:X

| Tigres a răspuns:

Si eu am citit vol 6...in engleza si e super:X:X:XSi da Damon se tranforma in om...da din gresealalaughingsi vrea sa faca schimb cu stefan

| ALINA_9176 explică:

Si eu am citit vol. 5, si un rezumat despre vol. 6, dar nu era tradus bine. Oricum, mersi. abia astept sa apara cartea.

| ancutudragut a răspuns:

Volumul 6 din jurnalele vampirilor a aparut omline in engleza, dar si in romana totusi este foarte greu de gasit
incercati pe scribd sau o poti cumpara daca nu incearca la biblioteca
te avertizez e greu de gasit.eu o caut de 2luni la biblioteca si nu o gasesc.sau poti face comanda pe internet e oferta cu doar 38.70 lei. daca o gasiti online in romana postati raspunsul va rog!

| MissBB_6382 a răspuns:

Volumul 5 a fost superb; x Abia astept sa apara 6; x