Întrebare recomandată | grigor3 a întrebat:

Sunt mai multi oameni de stiinta care nu cred in dumnezeu decat cei care cred?

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Desigur.

NOname
| NOname a răspuns:

30 Renowned Writers Speaking About God
http://youtu.be/tpxoD9KFpHI

Another 50 Renowned Academics Speaking About God (Part 2)
http://youtu.be/6Gt4WSK_NlQ

A Further 50 Renowned Academics Speaking About God (Part 3)
http://youtu.be/HHv__O8wvZI

| 1231242 a răspuns (pentru NOname):

L*ai facut mandru pe Endoryus!

| Crackman a răspuns:

Am vazut un documentar in care oricare om de stiinta in patul de moarte incepea sa planga, sa rada sau sa se mira ca toata viata lui a fost o gluma proasta bazata pe iluzii.

| DaniTDCI a răspuns:

Dap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti om de stiinta ai destula minte sa iti demonstrezi ca nu exista.

| grigor3 explică (pentru anonim_4396):

Deci nici viata dupa moarte nu exista?

| anonim_4396 a răspuns (pentru grigor3):

Nu a venit nimeni sa ne spuna asta, deci nu stiu.
Inceteaza sa iti pui intrebari fara raspuns.

| grigor3 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca nu exista dumnezeu, cum sa exista viata dupa moarte? singura sansa ca sa fie viata dupa moarte e sa exista o divinitate, altfel nu are sens si nici n-are cum sa existe!

| anonim_4396 a răspuns (pentru grigor3):

Nu cred in Dumnezeu, doar cred intr-o creatura mai puternica ca noi.
Defineste-ti termenii viata si moarte mai intai.

| grigor3 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu cand ziceam Dumnezeu la asta ma refeream, nu la cel din religie, daca exista un zeu puternic, dar sincer de ce ar avea vreo legatura cu viata noastra cu si dupa moarte? si te rog doar o simpla intrebare:pe el cine l-a facut asa puternic? vezi nu are sens...

| anonim_4396 a răspuns (pentru grigor3):

Logic ca nu are sens, gandeste-te ca cineva te-a pus aici pe pamant si tu ai evoluat, si evoluat si informatia de unde ai provenit tu nu a ramas.

| grigor3 explică (pentru anonim_4396):

Pai ori are sens ori nu are? ca nu inteleg.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru grigor3):

Ce este viata, dar moartea; ai aflat?

| grigor3 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Viata este ce traiesc acum iar moartea inseamna un spatiu intunecat in perspectiva mea.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru grigor3):

Ce legatura ar avea un bazm cu viata si cu "moartea"? ( si sa nuvina un mintos si sa-mi spuna ca BAZM se scrie cu S; ca zmeii si zanele si zgripturoaicele nu Stau aScunse Sub baSmaua babelor care conduc baSculante )

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru grigor3):

De unde vii, cine esti, incotro te indrepti si ce ai de facut in ceea ce numesti tu viata : te-ai intrebat?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum demonstrezi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Nu sunt eu asa inteligent, dar ce am invatat eu la Biologie, nu am alta modalitate decat sa cred ca am evoluat din ceva...altfel de ce ar exista toate creaturile si ...mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru KoroSensei):

Spalat pe creier cu Dumnezeu...
Nu vei intelege niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru KoroSensei):

Nu ascult dupa ce zic altii, ascult dupa ce cred eu ca e okay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da...

| 1231242 a răspuns:

Pentru un ateu, esti amuzant.Tu esti dovada vie ca exista Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Probabil esti unii dintre milioanele de copii carora le-a fost bagata religia asta pe gat. Daca ai fost crescut intr-un mediu ca asta, e normal sa iti sustii parerea.
https://youtu.be/PoYqwT4Q8rM doar uita-te la acest videoclip. Dupa, iti vei pune multe intrebari, doar daca esti destul de inteligent si sa intelegi ce spune.

Răspuns utilizator avertizat
| Kaiajs a răspuns:

Multi oameni de stiinta au vazut niste lucruri uimitoare care pot fi catalogate ca "Minuni,, Din aceasta cauza multi dintre ei cred ca minunile crestine sunt doar stiinta nedescoperita. Insa nimeni nu ar trebui sa spuna despre crestini sau despre oamenii care cred in putere divina ca sunt prosti sau inchisi la minte.

| Grigor_Vasy_1995 a răspuns:

Salut, tu traiesteti viata dupa cum vrei tu nu te lua dupa gura lumi ca lumea spune nevrute si vrute, fii mai inteligent si nu cauta raspunsuri la intrebari imposibile cauta si tu raspunsuri la intrebari care ciar au valoare.

| Salajan_Azaleea_1996 a răspuns:

Nu știu, dar Dumnezeu exista 100%

| Andrey_Andrey_1995_GaFN a răspuns:

Sincer eu sa spun, toti ar trebui sa creada in Dumnezeu. El ne-a dat viata si sincer ar fi un pacat daca nu l-am crede.

| BossLuKing a răspuns:

Dumnezeu exista este cel care ne-a dat viata!