| Cristian36 a întrebat:

Un om ar supravietui printr-o gaura de vierme? dar printr-o gaura neagra?

3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Gaura de vierme este o "scurtatura" in spatiu. Ca o carare pe de-a dreptul la un drum in serpentine. Teoretic, supravietuiesti in aceleasi conditii ca in spatiu.
Gaura neagra in schimb, "absoarbe" tot si, nu se stie ce este inauntru. Nici daca supravietuiesti sau devii combustibil pentru "gaura".

| Blastphemy a răspuns:

Gaură de vierme - teoretic, da.
Gaura neagră - nimeni nu știe încă și nici nu va ști vreodată pentru că orice e absorbit de gaura neagră, nu mai are nicio cale să iasă înapoi, nici măcar lumina. Dar probabil nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar teorii, la nivel teoretic, aflate in curs de cercetare si argumentare fizica.